Wizyta u optometrysty podczas COVID-19

Zbliża się Twoja wizyta u okulisty? Czy obawiasz się wizyty w klinice okulistycznej podczas nowej pandemii koronawirusa (COVID-19)? Zapewniamy, że bezpieczeństwo naszych pacjentów i personelu jest naszym najwyższym priorytetem.

Przewidujemy, że ta epidemia będzie trwała jeszcze przez jakiś czas i nie chcemy, aby nasi pacjenci zaniedbywali swoje potrzeby związane z opieką nad oczami w tym krytycznym okresie. Nasza klinika optometryczna jest rozważna i podjęła konkretne działania w celu ochrony naszych pacjentów i personelu przed potencjalnym narażeniem na COVID-19 w tym niepewnym okresie.

Niemniej jednak wytyczne dotyczące spowolnienia rozprzestrzeniania się tej epidemii szybko się zmieniają. Prosimy zwracać uwagę na lokalne zmiany w przepisach, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje na temat tego, czy praktyki mogą pozostać otwarte/przyjmować przypadki nie będące nagłymi.

Oto środki ostrożności, które podejmuje nasza klinika okulistyczna, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19:

Stosujemy ścisłą politykę biura, która nakazuje wszystkim okulistom, optykom, pracownikom biura i pacjentom nie wchodzić do środka, jeśli źle się czują lub mają gorączkę, kaszel, ból gardła, katar, duszności, lub byli narażeni na znany przypadek COVID-19 lub podróżowali poza krajem w ciągu ostatnich 14 dni.

optyk

Personel może poprosić Cię o poczekanie na zewnątrz, a nie w poczekalni, aby chronić siebie i innych przed krążącymi zarazkami. Ponadto staramy się tak zaplanować terminy wizyt, aby nasza poczekalnia była jak najbardziej pusta.

Podczas badania wzroku:

  • Lekarz okulista może użyć specjalnej plastikowej bariery zwanej osłoną oddechu lampy szczelinowej, aby zablokować wymianę oddechu między pacjentem a lekarzem.
  • Optometrysta może założyć na oczy maskę z plastikową osłoną.
  • Lekarz poczeka, aż badanie oka lampą szczelinową zostanie zakończone, zanim porozmawia z pacjentem lub odpowie na wszelkie pytania.
  • Dezynfekujemy cały sprzęt i powierzchnie kontaktowe pacjenta po każdym użyciu i na koniec dnia.
  • Odkażamy wszystkie powierzchnie i sprzęt (lady recepcji, telefony, długopisy, klamki, krzesła w poczekalni) chusteczkami antybakteryjnymi.
  • Wszyscy członkowie personelu myją ręce po kontakcie z każdym pacjentem oraz w ciągu dnia.
  • Nasz gabinet wyposażony jest w kilka stanowisk do dezynfekcji.
  • Prosimy pacjentów o odkażanie rąk przed i po przymierzeniu oprawek. Upewniamy się również, że oprawki, które miały kontakt z pacjentami, zostały wyczyszczone mydłem i gorącą wodą.
  • Jeśli w tym czasie nie podamy ręki naszym pacjentom, prosimy nie brać tego do siebie.

Autor

Dominika Nowak

Optyk- Kraków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.