Jak działają soczewki progresywne?

Soczewki progresywne to obecnie najbardziej zaawansowane i najwygodniejsze rozwiązanie, gdy chodzi o prezbiopów. Nosić można jedna parę okularów i będzie się dobrze widzieć na każdą odległość. Oferta takich soczewek jest coraz większa i uda się tym samym spełnić oczekiwania każdego użytkownika niezależnie od tego jaki jest etap prezbiopii czy jaki rodzaj oprawy jest wybrany. Jeśli chce się widzieć to co znajduje się daleko należy skierować oczy w górną część soczewki. Gdy chcemy zobaczyć to co blisko trzeba patrzeć w dół.

Patrzenie w środek pozwala widzieć to co jest średnio od nas oddalone. Nowoczesna technologia związana z przygotowywaniem soczewek progresywnych będzie pozwalała na przygotowanie ich indywidualnie do potrzeb każdego człowieka. Niezależnie od tego jaki mamy zawód czym się zajmujemy powinniśmy mieć możliwość używania takich właśnie soczewek. Pojawiły się one już ponad 50 lat temu. Jednocześnie komfort widzenia u prezbiobów znacząco się poprawił. Na początku soczewki wymagały jeszcze silnego skupienia się, gdy chodzi o adaptację ze strony pacjentów. Obecnie wykonywane są już w taki sposób, że ta adaptacja jest dużo szybsza.

>> Przeczytaj więcej o okularach progresywnych

Jak przy każdej zmianie potrzeba jednak chwili, by się przyzwyczaić. Okulary korekcyjne a szkła progresywne Po 40 roku życia pojawiają się już liczne problemy ze wzrokiem i dokuczliwe problemy z akomodacją. I dlatego właśnie wtedy pomocne mogą być specjalnie przygotowane okulary progresywne. Największą ich zaletą będzie to, że specjalne szkła tam zastosowane są podzielone na obszary o różnej mocy skupiającej. Dzięki temu przez takie okulary można bardzo dobrze widzieć na każdą odległość. To pozwala unikać uciążliwego zmieniania okularów na te do widzenia i na te do czytania. Dla większości użytkowników jest to kwestia niezwykle ważna i korzystna.

Autor

Dominika Nowak

Optyk- Kraków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.