Dla kogo soczewki progresywne?

Progresywne soczewki są przede wszystkim polecane osobom, które muszą nosić okulary na różne odległości. Dzięki nim da się eliminować potrzebę noszenia większej liczby okularów. Będą one najbardziej praktyczne dla osób, które mają więcej niż 40 lat. Wtedy zaczyna się problem z akomodacją na przedmioty w bliskiej odległości. Przyczyną jest zmęczenie mięśni, które w czasie czytania zmieniają kształt. Okulary z soczewkami progresywnymi nie będą takie jak korekcyjne, tutaj do przygotowania okularów stosowana jest specjalna technika szlifowania. Korzyści z używania okularów z progresywnymi soczewkami Będą nam wystarczać wyłącznie jedne okulary do widzenia na odległość oraz z bliska.

Nie trzeba zmieniać okularów z tych do czytania oraz tych na odległość. Zaletą będzie także wygląd. Będą bowiem podobne do klasycznych okularów jednoogniskowych, ponieważ podział soczewek tutaj nie występuje. Można korzystać z dwóch par okularów ale można wybrać tylko te progresywne. Na co zwrócić uwagę przy pierwszym noszeniu okularów z progresywnymi soczewkami? Przy progresywnych soczewkach widoczność nie będzie tak dobra jak w klasycznych okularach, dlatego trzeba się uczyć patrzenia przez odpowiednią strefę korekcyjną. Najlepiej na początek obracać głowę w kierunku patrzenia a nie patrzeć tylko kącikiem oka.

>> Kliknij tutaj aby czytać o okularach do komputera.

Przy chodzeniu po schodach można nieco obniżyć głowę. Okres adaptacji Trzeba do takich okularów się przyzwyczaić, ponieważ tak naprawdę są to trzy rodzaje okularów w jednym. Pozwalają przez cały dzień dobrze widzieć. Adaptacja będzie uzależniona od kilku czynników. Jeśli są to pierwsze nasze okulary ten okres będzie dłuższy niż w przypadku, gdy nosiliśmy już takie okulary wcześniej. Czasami może sięgać nawet kilku tygodni. Co oznacza ADD? Addycja to termin, który stosowany jest przy soczewkach progresywnych i oznacza różnicę, która określona jest w dioptriach między korekcją do czytania oraz patrzenia w dal. Wielkość ta jest bardzo ważna i pozwala na dobre szlifowanie soczewki, dlatego trzeba na to zwracać uwagę.

Autor

Bartosz Fiołek

Projektant soczewek progresywnych - Łódź.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.