Ochrona oczu po zabiegu Lasik

Operacja Lasik staje się coraz bardziej popularna wśród osób potrzebujących soczewek korekcyjnych. Pomysł skrócenia porannej rutyny, zaoszczędzenia pieniędzy na soczewkach kontaktowych i uzyskania wyraźnego widzenia zaraz po przebudzeniu jest niezwykle atrakcyjny.

U większości ludzi kształt oka i kształt rogówki nie są idealnie dopasowane. Może to utrudniać skupianie się na przedmiotach.

Niektórzy ludzie mają trudności z widzeniem z bliska. Inni mają problemy z widzeniem przedmiotów znajdujących się daleko. Często w celu kompensacji tych trudności stosuje się okulary lub soczewki kontaktowe.

Lasik jest zabiegiem polegającym na usunięciu tkanki rogówki. Specjalistyczny laser ponownie kształtuje rogówkę. W ten sposób zmienia się zdolność skupiająca oka.

Te sugestie dotyczące zachowania bezpieczeństwa oczu po operacji Lasika są niezbędne dla zdrowia oczu.

Zdrowa dieta

Spożywanie szerokiej gamy owoców i warzyw stwarza zdrowe środowisko dla gojenia się ran po operacji.

Należy pamiętać o spożywaniu pokarmów bogatych w witaminy A i C. W diecie powinny znaleźć się również kwasy tłuszczowe omega 3.

Odpowiednie nawodnienie pozwoli na utrzymanie prawidłowego nawilżenia oczu.

Bezpieczne przebywanie na słońcu

Po zabiegu Lasik, pamiętaj o noszeniu okularów przeciwsłonecznych lub soczewek blokujących światło niebieskie za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz.

Zaraz po zabiegu Lasik może wystąpić nadwrażliwość na światło. Zwykle zmniejsza się ona z czasem. Jednak bez jakiejkolwiek ochrony, światło na zewnątrz będzie zbyt jasne.

Bezpieczeństwo komputera

Bardzo zalecane jest unikanie korzystania z ekranów i urządzeń przez pierwsze 24 godziny po zabiegu Lasik. Kiedy patrzymy na ekrany, mamy tendencję do rzadszego mrugania. Smarowanie oczu poprzez mruganie jest niezbędne do gojenia.

Przez kilka dni po zabiegu Lasik należy mieć pod ręką nawilżające krople do oczu. Często używaj kropli do oczu.

Należy zawsze nosić soczewki blokujące światło niebieskie. Co 20 minut odwracaj wzrok od ekranów. Podejmować starania, aby często mrugać.

Należy mieć pod ręką przypomnienia lub ustawić alarm w telefonie, aby o tym przypominał.

Zachowanie bezpieczeństwa po operacji Lasika nie jest trudne. Pamiętaj o zastosowaniu tych wskazówek, aby oczy mogły się wyleczyć. Wykorzystaj w pełni efekty zabiegu Lasik i chroń swoje oczy przez resztę życia.

Znajdź BluTech w pobliżu

Autor

Dominika Nowak

Optyk- Kraków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.