Soczewki progresywne

Soczewki progresywne to takie rozwiązanie, które zapewnia poczucie swobody jaką daje możliwość ostrego widzenia tak naprawdę na każdą odległość oraz w każdym kierunku. Nie ważne co będziemy robić, czy pracujemy czy odpoczywamy okulary progresywne będą takimi, które będą dla nas idealne. Pozwalają mieć szerokie pole widzenia niezależnie od odległości, posiadają zniekształcenie minimalne oraz gwarantują stabilizację obrazu, będą zapewniać uczucie pewności niezależnie od sytuacji, będą gwarantowały wygodne przejście między dalą oraz bliżą. W sprzedaży mamy przynajmniej kilka różnych rodzajów, gdy chodzi o soczewki progresywne.

Najbardziej zaawansowane soczewki nazywane są najczęściej indywidualnymi. Taka grupa soczewek oprócz pomiary badania wzroku będzie także brała pod uwagę to jak dana osoba nosi okulary. Ważny będzie kąt pochylenia, odległość od rogówki. Wykorzystywanie wzroku to wszystko ma istotne znaczenie. Często takie okulary określane są jako takie, które są szyte na miarę. Dzięki takim parametrom producent całą konstrukcję soczewki będzie dopasowywał do indywidualnych potrzeb danej osoby. Soczewki progresywne, które są tak zaawansowane często wykonywane są w ramach technologii cyfrowej, gdzie obróbka jest realizowana ze strefą progresji w ramach wewnętrznej części soczewki.

Takie soczewki standardowe z progresją po zewnętrznej stronie to mniej rozwinięta technologicznie forma. Na samym końcu oczywiście znajdują się soczewki z linii ekonomicznej wykonywane wcześniej i są one nieco grubsze a cenowo podobne do dwuogniskowych. Soczewka progresywna charakteryzuje się tym, że mamy widzenie naturalne praktycznie na wszystkie odległości. Pomiędzy patrzeniem w dal a i patrzenia blisko pojawia się płynne przejście. Nie ma widocznej linii podziału między patrzeniem blisko i daleko tak jak jest to zaznaczone w soczewkach dwuogniskowych.

Autor

Bartosz Fiołek

Projektant soczewek progresywnych - Łódź.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.