Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję okularów z niebieskim światłem?

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/łaś drżenia oczu po wpatrywaniu się w komputer przez ponad 8 godzin? Czy kiedykolwiek bolały Cię oczy lub czułeś, że są napięte, co powodowało ból głowy? Obecnie ludzie zasypiają przy niebieskim świetle, a następnie budzą się i natychmiast ponownie wystawiają oczy na jego działanie. Dzieje się tak, gdy zasypiamy, oglądając telewizję lub przeglądając strony w telefonie, a rano, po przebudzeniu, natychmiast sprawdzamy, czy w telefonie nie ma powiadomień.

Stało się to naszym naturalnym nawykiem, ponieważ korzystamy z urządzeń z ekranem częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Ustawiamy budziki przed snem, czytamy wiadomości lub sprawdzamy poranne e-maile - wszystko to za pomocą urządzeń mobilnych, które emitują niebieskie światło.

Światło niebieskie jest zbliżone w widmie do światła UV i jest uważane za wysokoenergetyczne światło widzialne, znane również jako HEV. Światło UV pochodzi ze słońca lub ze specjalnych żarówek, takich jak w solariach. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaćmy, zawsze zaleca się noszenie okularów lub gogli chroniących przed promieniowaniem UV. Światło niebieskie znajduje się obok światła UV w spektrum światła widzialnego.

Narażenie na działanie światła niebieskiego powoduje problemy ze snem, zmęczenie oczu, bóle szyi i mięśni, a najczęściej bóle głowy.

Jeśli pracujesz przy komputerze i często doświadczasz tych objawów, zaleca się wypróbowanie okularów do pracy z niebieskim światłem. Jeśli zauważyłeś, że boli Cię głowa po graniu w gry wideo lub czytaniu na tablecie, to okulary z niebieskim światłem mogą być dla Ciebie.

Okulary z niebieskim światłem to nowsza technologia opracowana, aby pomóc w blokowaniu szkodliwych promieni niebieskiego światła emitowanych przez telewizory, telefony, komputery, systemy do gier, a nawet lampy LED.

Wraz z nastaniem ery cyfrowej i rozwojem ekranów o coraz większej rozdzielczości i rozmiarze, wzrasta również potrzeba ochrony oczu przed światłem niebieskim. Stosowanie żarówek LED jest bardziej energooszczędne, ale emitują one również dużo światła niebieskiego. Ogólna ekspozycja człowieka na światło HEV jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego też okulary chroniące przed światłem niebieskim stały się popularnym trendem.

Są osoby, które twierdzą, że stosowanie okularów z niebieskim światłem daje efekt placebo, ale zostało to udowodnione w badaniu badania na Harvardzie że emisja niebieskiego światła hamuje produkcję melatoniny, co powoduje problemy ze snem.

Jeśli masz problemy ze snem, okulary z niebieskim światłem mogą Ci pomóc. Zaleca się także ograniczenie czasu spędzanego na ekranie wieczorami. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Jeśli nie możemy oderwać się od nauki na laptopie lub kończenia pracy, okulary do pracy przy świetle niebieskim są prostym sposobem na zmniejszenie narażenia na światło HEV i ochronę oczu.

Więcej szczegółów na temat światła niebieskiego i jego działania można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jeśli jesteś gotowy, aby wypróbować okulary chroniące przed światłem niebieskim, sprawdź naszą ofertę wybór produktów BlueTech. BlueTech to złoty standard w dziedzinie ochrony urządzeń cyfrowych, a my jesteśmy tu po to, aby kontynuować innowacyjne sposoby ograniczania szkodliwego wpływu niebieskiego światła.

Znajdź BluTech w pobliżu

Autor

Aneta Guni

Okulista z wieloletnim doświadczeniem - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.