Gdzie mogę kupić soczewki kontaktowe?

Będziesz miał wiele pytań i wątpliwości, kiedy po raz pierwszy otrzymasz soczewki kontaktowe. Najlepszym źródłem odpowiedzi są Twoi przyjaciele. Uważa się, że więcej dowiesz się od osoby regularnie noszącej soczewki kontaktowe niż od specjalisty czy z Internetu. Ponieważ mają oni praktyczną wiedzę i mogą udzielić szczerej porady na temat tego, co robić, jak używać soczewek i co kupić. Noszenie plano (0,00 D), soczewek kolorowych to już inny temat. Soczewki niekorekcyjne wymagają dokładnie takiego samego reżimu pielęgnacji i noszenia jak soczewki korekcyjne. Ważne jest, aby pamiętać, że początki noszenia soczewek kontaktowych mogą być trudne. Zawsze istnieje ryzyko.

Przetestuj swój produkt pod okiem specjalisty

Nie możesz podjąć decyzji od razu. Musisz skonsultować się z optometrystą lub okulistą. Nawet jeśli masz okulary lub znasz swoją wadę wzroku, trudno jest samodzielnie dobrać soczewki kontaktowe. Moc Twoich okularów nie zawsze jest równa mocy Twoich soczewek, a do tego dochodzą jeszcze inne parametry. Parametry te są często łączone, co oznacza, że soczewki różnych marek mogą różnie układać się na naszych oczach. Ważne jest, aby każdy produkt przetestować pod okiem specjalisty. Prawidłowy dobór soczewek kontaktowych będzie miał wpływ na nasz przyszły komfort, jakość widzenia i zdrowie. Choć zamawianie przypadkowych soczewek kontaktowych może wydawać się łatwiejsze, gwarantujemy, że zawsze będą występowały zmiany i komplikacje.

Nie eksperymentuj

Nie warto wydawać pieniędzy na soczewki kontaktowe, które Ci się nie podobają. Soczewki korekcyjne i kosmetyczne nie są częścią ubioru. Są to ciała obce, które wkładamy do oczu. Pacjenci powinni dbać o to, aby ich soczewki były odpowiednio dopasowane, czyste, suche i dobrze przylegające. Jeśli nie spełnisz tych wymagań, szybko zrezygnujesz z noszenia soczewek kontaktowych. Wystarczy tylko zdrowy rozsądek i trochę przezorności. To również specjalista może nauczyć Cię jak prawidłowo dbać o soczewki kontaktowe, w tym jak je zakładać i zdejmować. Jak widzisz, wizyta u specjalisty jest kluczowa, gdy masz obawy związane z noszeniem soczewek.

Regularne zakupy

Załóżmy, że Twój optometrysta lub okulista wybrał już dla Ciebie parę soczewek. Teraz pojawia się pytanie: Gdzie powinienem kupić moje soczewki? Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o zakup soczewek. Nie musisz kupować soczewek raz i zapomnieć o nich. Dobrym pomysłem jest również zakup zestawu soczewek, które wystarczą Ci na cały dzień. Często zdarza się, że musisz niespodziewanie wymienić swoje soczewki. Co gorsza, możesz skończyć ze zużytymi soczewkami, które mogą powodować infekcje. Różnice cenowe pomiędzy różnymi rodzajami soczewek kontaktowych zobaczysz, gdy zaczniesz przeglądać oferty.

Ceny zależne od miejsca zakupu są dostępne, ale są one droższe

Najprawdopodobniej pomyślimy o zakupie soczewek kontaktowych stacjonarnie u swojego optyka. Możemy uzyskać fachową poradę i gwarancję, że soczewki będą zgodne z opisem. W większości przypadków możemy otrzymać szkła od ręki i nie musimy czekać na dostawę. Nie musimy czekać na odpowiedź kierownika czy optyka - wszystko jest dostępne od ręki. Jest to ogromna zaleta. Jeśli personel salonu optycznego to wykwalifikowani optometryści i okuliści, możemy liczyć na pomoc w dopasowaniu okularów. Największą wadą sklepów stacjonarnych są wyższe ceny produktów i niekiedy mniejszy wybór niż w sklepach internetowych. Wyjątkiem jest hurtownia soczewek kontaktowych, w której można znaleźć oferty soczewek kontaktowych w niskich hurtowych cenach.

Sprawdź ofertę soczewek kontaktowych na stronie https://avm4you.pl/

Hurtownia soczewek kontaktowych

Łap e-okazje

Zakupy przez internet, choć jeszcze kilka lat temu były rewolucyjne, dziś są już powszechne. W sieci kupuje już 41% polskich internautów, a 31% całej populacji. W e-sklepach ciągle pojawiają się nowe kategorie produktów. Ponieważ ich ceny są niższe niż w sklepach stacjonarnych, ludzie chętniej kupują okulary i kontakty w sieci. E-handel jest godny zaufania, obsługa profesjonalna, a wybór produktów szeroki. E-handel jest szybki, łatwy i niedrogi. Sklepy internetowe mogą konkurować ze sobą, oferując lepsze usługi, szybszą wysyłkę i lepsze doradztwo. Sklepy internetowe muszą odpowiadać na potrzeby klientów i oferować więcej w tych czasach, gdzie o komforcie nie decyduje tylko cena. Można również zaoszczędzić pieniądze, korzystając z kuponów rabatowych.

Tani produkt - droga do zakażenia

Aukcje internetowe mogą oferować najtańsze soczewki kontaktowe. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem. Towary te często są złej jakości, niesprawdzone, podrobione lub przechowywane w niebezpiecznych warunkach. Nie mamy gwarancji, że kupimy oryginalny produkt. Możemy ufać tylko nieznajomym sprzedawcom. Soczewki kontaktowe nie są nowym towarem. Jeśli kupimy je w złej jakości lub używane (sic! ), to nie jest to nowy wygląd. Stawiamy na szali nasze zdrowie. Kupujemy soczewki, aby widzieć wyraźnie i lepiej, więc dlaczego mielibyśmy kupować coś, co nie spełnia tej funkcji? Może to również prowadzić do poważnych infekcji oczu, które są trudne do wyleczenia.

Klient, który staje się coraz ważniejszy

Soczewki kontaktowe powinny być kupowane tylko w zaufanych miejscach, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty, nie trzeba wydawać dużo. Można znaleźć ciekawe promocje i wykorzystać kupony rabatowe. E-sklepy pod względem profesjonalizmu i wyboru niczym nie różnią się od sklepów stacjonarnych. Sklepy internetowe walczą o klientów z dużą konkurencją ze względu na rozwój e-commerce na rynku kontaktowym. Często decydują się na rozszerzenie komunikacji na linii sklep-klient poprzez wprowadzenie salonu stacjonarnego lub uruchomienie chat-botów. U sprawdzonego optyka również można dokonać zakupu, jednak w nieco wyższych cenach.

Autor

Dominika Nowak

Optyk- Kraków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.