Soczewki kontaktowe: fakty i mity

Soczewki kontaktowe są bardzo drogie Soczewki będą kosztować mniej niż nam się może wydawać. Dzięki temu, że mamy technologiczny postęp w ostatnim czasie w sprzedaży znajduje się wiele różnych soczewek kontaktowych. W zależności od tego jaki rodzaj się nosi i jak często się wymienia można tak naprawdę zapłacić dziennie za soczewki tyle ile płaci się za gazetę czy kawę. Soczewka kontaktowa może przemieścić się za gałkę oczną Oczywiście to mit, ponieważ fizycznie jest to niemożliwe. Może się znajdować tylko w przedniej części gałki ocznej i przemieszczać się może pod powieką.

Oko ma specjalną barierę ochronną, która znajduje się na przedniej części gałki ocznej i nic za gałkę oczną nie może się przesunąć także soczewka. Nosząc soczewki kontaktowe nie można mieć makijażu To kolejny mit. Trzeba tylko umieć zachować należytą kolejność wykonywanych czynności. Najpierw nakłada się soczewki a potem robi makijaż. Najpierw się je zdejmuje a potem zmywa makijaż. W przypadku, gdy stosuje się różne aerozole, które mają utrwalić włosy czy makijaż należy zamknąć oczy, by nie przykleiły się cząsteczki środka do soczewki. Im wyższe uwodnienie soczewek kontaktowych, tym więcej przepuszczają tlenu. To powszechne, ale błędne przekonanie.

Soczewki nowej generacji przepuszczają dużo więcej tlenu, ale tak naprawdę mają mniej wody niż tradycyjne soczewki. Nie mogę nosić soczewek kontaktowych ponieważ mam astygmatyzm Przed laty rzeczywiście nie było to możliwe, ale obecnie sytuacja mocno się zmieniła. Mamy innowacyjne rozwiązania, które doprowadziły do sytuacji, gdy soczewki nadają się już również dla osób, które mają problem z astygmatyzmem. Jestem za stary, aby zacząć nosić soczewki kontaktowe Praktycznie osoba w każdym wieku cieszyć się może noszeniem soczewek kontaktowych. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń co do wieku. Praktycznie przeciwwskazania mogą zależeć wyłącznie od innych schorzeń i z wiekiem się nie wiążą.

Autor

Aneta Guni

Okulista z wieloletnim doświadczeniem - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.