Na co uważać kupując kolorowe soczewki kontaktowe?

O kolorowych soczewkach kontaktowych mówi się często jako o rozwiązaniach, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Na rynek wprowadzono je już kilka lat temu i niemal natychmiast stały się na nim prawdziwym hitem. Ich ogromną zaletą jest to, że umożliwiają swoim właścicielom zarówno mniej, jak i bardziej radykalną metamorfozę umożliwiając zmianę koloru oraz kształtu tęczówki oka. Dzięki kolorowym soczewkom nasze oczy mogą być więc nie tylko błękitne, ale nawet czerwone albo fioletowe. Oczywiście, przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na to, gdzie zaopatrujemy się w rozwiązania tego typu, trudno bowiem polemizować z lekarzami ostrzegającymi nas, że noszenie niektórych soczewek jest dla naszych oczu wyjątkowo poważnym zagrożeniem.

Zobacz również: Soczewki kontakowe w hurtowni AVM

Najbardziej niebezpieczne wydają się te soczewki, które są importowane z Azji. Owszem, wiele osób uważa je za szczególnie atrakcyjne, nie można bowiem nie docenić tego, że kuszą kupujących wyjątkowo przystępną ceną. Niestety, okazuje się, że obejmują one nie tylko tęczówkę i źrenicę, co jest naturalne dla innych soczewek kolorowych, ale również znaczną część białka. Co więcej, bardzo często okazuje się, że powstają z nieodpowiednich materiałów, dla których charakterystyczna jest niska przepuszczalność tlenu, ich noszenie zwiększa więc ryzyko pojawienia się wielu infekcji.

Na efekty nie trzeba niestety czekać zbyt sługo, a niektóre z wywołanych przez nie schorzeń potrafią być naprawdę groźne dla ludzkiego zdrowia. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że kolorowe soczewki kontaktowe są niebezpieczne z samej swojej definicji. W rzeczywistości nie stanowią one żadnego zagrożenia dla oka pod warunkiem, że pochodzą z renomowanych salonów optycznych. Właśnie kupowanie ich w miejscach godnych zaufania daje nam pewność, że są poddane starannej analizie na długo przed dopuszczeniem do sprzedaży. Producenci soczewek kolorowych dokładają do tego wszelkich starań.

Autor

Dominika Nowak

Optyk- Kraków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.