Kogo powinny zainteresować okulary progresywne?

Soczewki progresywne są polecane przede wszystkim tym osobom, które potrzebują już okularów umożliwiających im dobre widzenie na różne odległości. Najczęściej są to osoby, które ukończyły już czterdziesty rok życia, właśnie w tym momencie oko zaczyna mieć bowiem coraz więcej problemów z akomodacją na te przedmioty, które znajdują się w bliskiej odległości. Dzieje się tak przede wszystkim na skutek zmęczenia dwóch mięśni zmieniających swój kształt w czasie czytania. Oczywiście, należy mieć świadomość tego, że okulary ze szkłami progresywnymi różnią się w dość istotny sposób od klasycznych okularów korekcyjnych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ich produkcja wymaga zastosowania nieco innej techniki szlifowania.

Okulary progresywne są dobierane przede wszystkim ze względu na preferencje samego pacjenta, który się o nie ubiega. Warto więc kierować się nie tylko rodzajem wykonywanej pracy oraz codziennych czynności, ale również tym, jak długo przebywamy w pobliżu monitora komputera stacjonarnego lub laptopa. Nie można też zapomnieć o oczekiwaniach finansowych pacjenta, a także o tym, czy w pobliżu znajdują się dzieci. Noszenie okularów ze szkłami progresywnymi pociąga za sobą szereg korzyści. Tu na szczególne uznanie zasługuje to, że wystarczają tylko jedne okulary, a pacjent może widzieć bez problemów nie tylko z daleka, ale również z bliska. Nie można nie docenić i tego, że mamy do czynienia z okularami zwracającymi na siebie uwagę ze względu na swój atrakcyjny wygląd przypominający klasyczne okulary jednoogniskowe.

Autor

Aneta Guni

Okulista z wieloletnim doświadczeniem - Warszawa.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 563-569-168

E-mail: kontakt@pc-max.pl

ul. Wiejska 45 ,
36-895 Kraków

Partnerem serwisu jest hurtownia optyczna AVM Lens, dystrybutor wysokiej jakości okularów do komputera oraz soczewek kontaktowych.